v mediich reportaze v televizi b

ZAHRADY SNŮ V MÉDIÍCH

Reportáže v televizi


POLOPATĚ - Daniel Purgert | Bezbariérová zahrada v kopci s jezerem, sítí na tenis a golf

Každá zahrada by měla svému majiteli přinášet pohodu a relax, ale co si pod tím představit? Jsou různé zahrady, japonská, formální, moderní, příměstská, venkovská a každá z nich má svůj prvek, podle kterého ji poznáme. Dnes Vám ukážeme zahradu která má neobvyklých prvků hned několik.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert | Jezírko nebo bazén? Jezero jako bazén!

Jezírko nebo bazén? Jezero jako bazén!

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert | Zahrada v malém prostoru

Zahrada která je důkazem toho že i na malém prostoru můžete mít téměř vše, na co si vzpomenete.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert | Zahrada v prudkém svahu

Ať už chcete renovovat starou zahradu nebo založit úplně novou. Je to přesně ta chvíle kdy můžete svou představu o zahradě snů realizovat. Dnes se podíváme se na místo kde se nefunkční svah proměnil ve vícegenerační zahradu.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert zahradysnu.cz , Trampolína na zahradě.

Trampolíny jsou v současnosti oblíbeným doplňkem českých domácností i zahrad. Vyřádí se na nich děti i dospělý, my Vám poradíme jak jí zapustit do země.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert zahradysnu.cz , Pracovna v zahradě na kterou doma nezbylo místo

Máte pocit, že Vám na zahradě něco schází a nechcete už jen den co den okopávat záhony? Nechte se inspirovat. Můžete si třeba vytvořit pracovnu, na kterou Vám v domě nezbylo místo.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert zahradysnu.cz , Výroba lanovky pro děti krok za krokem

Každá zahrada by měla být něčí zvláštní a výjimečná. Možností a cest je velmi mnoho, my Vám nabídneme jeden velmi netradiční prvek, který ocení hlavně malé děti.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert zahradysnu.cz , Stavba hradu, jubilejní 100 díl věnováno dětem

Dnes jsem obzvláště rád, že Vás mohu přivítat. Začíná totiž 100 díl pořadu Polopatě. Dlouho jsme přemýšleli o kom nebo o čem dnešní díl bude a nakonec jsme se rozhodli pro děti. Každý z nás zná onu větu: „tatínku nebo maminko, co mám dělat?“ My jsme se rozhodli, že Vás budeme inspirovat jak tuto malinko nepříjemnou větu vyřešit.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert zahradysnu.cz , Interiér hradu, opálení trámů, erb, levná vitráž

Aby malý členové Vaší rodiny trávily na zahradě co nejvíce času je nutné je nějak zabavit. Co jim třeba postavit domeček nebo hrad. Možná Vás inspiruje naše reportáž. Ukázky jak vyrobit starý trám opálením a vymytímwapkou. Opracování pískovce frézkou či majzlíkem. Výroba levné vitráže.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert zahradysnu.cz , Malování na zahradě, výtvarnice Marie Sibaiová

Jednoduchý návod jak postupovat při kreslení to je cesta jak dovést děti k výtvorům, ze kterých se budou radovat. Malování v zahradě s výtvarnicí Marií Sibaiovou.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert zahradysnu.cz , Modelace zahrady, jak na velké převýšení velké zahrady

Úprava terénu pozemku, to bývá první krok při realizaci zahrad. Taková správná modelace terénu dokáže zahradu úplně změnit, třeba ji rozdělit na několik částí z nichž každá plní úplně jinou funkci. Jestli se Vám Váš pozemek a zahrada nelíbí, zvolte modelaci terénu.
O tom bude dnešní díl pořadu Polopatě.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert zahradysnu.cz , Modelace zahrady, 400m2 pozemek, jezero, potok, altán, bazén

Víte co je to modelace zahrady? Díky ní si můžete na zahradě i v klasickém satelitu vytvořit potok, lesík, altán nebo jezírko.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert zahradysnu.cz , Modelace zahrady,  japonska zahrada s jezerem v satelitu, modelace pomoci zidky

Modelace zahrady v klasickém satelitu. Taková správná modelace terénu dokáže zahradu úplně změnit. I na zcela rovné zahradě lze díky modelaci a zídce vytvořit prakticky cokoliv.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert zahradysnu.cz , Zahrada z dárků

Ve tvorbě zahrad nacházelo lidstvo smysl odnepaměti. Původně zahrada sloužila pouze jako místo pro obživu,ale s rozvojem kultury rostla touha obklopovat se nádherou okrasných zahrad. Současná zahradní architektura podléhá tužbám a snům jejich uživatele, který by se na své zahradě měl cítit uvolněně a dobře. Jestli máte pocit, že Vaše zahrada nemá styl, nebo že je nudná, dívejte se na dnešní Polopatě, vítejte.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert zahradysnu.cz , V jakých místech zahrady volit sezení

Možná některé z vás inspirujeme jak si zase o kousek vylepšit a ozvláštnit svou zahradu. V jakých místech zahrady volit sezení?

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert zahradysnu.cz , Zahrada s duší, prameniště potoka jako symbolika zrození

Krásně se nám to spojuje. Opět je tady potok a jezero, ale ten potok je lemován kamenem a o tom si budeme teď povídat. Dříve se všechny kameny odvážely ze zahrad pryč, teď se naopak přivážejí, proč? Součástí je i ukázka usazení kamene.Vítejte.

zobrazit méně
POLOPATĚ - Daniel Purgert zahradysnu.cz , Jak na zeleninový záhon v okrasné zahradě

I majitelé převážně okrasných zahrad si můžou pro vlastní potřeby pěstovat zeleninu. A takový zeleninový záhon nemusí vůbec pokazit estetický dojem zahrady. Ba naopak.

zobrazit méně