Naše realizace - před a po realizaci

NAŠE REALIZACE

Před a po realizaci


Jsme zaměřeni výhradně na soukromou klientelu. Neúčastníme se veřejných zakázek ani se subdodavatelsky nepodílíme na sériových projektech. Klíčem a energií všeho v naší tvorbě jsou emoce. Vaše emoce,fascinace, těšení se.Vaše sny,touhy, dosud nevyslovená přání jsou energií, která dělá každý projekt jedinečným a osobním. Nahlédněte do naší kuchyně. Ve stručném popisu u každé ukázky ,, před a po realizaci ,, odkrývám pár přání, která projekt specifikovala.

ZAHRADY SNŮ, Original Garden by Daniel Purgert Exklusivní zahrady

Inspirací je příroda sama. Všechny vzory v ní najdete, všechny barvy, tvary, nápady, všechnu krásu, všechnu jedinečnost. Je v ní ukryto spojení s naší fantazií. Zahrada je tvorba, je to Váš otisk přírodě. Popusťte uzdu své fantazii a dovolte si zasnít se. Každý rok vznikne na území České republiky pouze 7 zahrad, které mohou nést certifikát ORIGINAL GARDEN. Poznejte nový svět, v němž se snoubí vaše nejtajnější představy a sny s nadčasovou jedinečností přírody.

zobrazit méně
slozka 1

Téměř každou zakázku předchází odstíněníse od sousedů. V tomto případě tomu není jinak, ale týká se to pouze boků a zadní části. Úzká příjezdová ulice a nedostatek parkovacího místa vedl projektanta domu k umístění garážového stání pod domem. Mimořádně vnímavý klient mi dal prostor ukousnout mu část zahrady pro posunutí brány a branky a vhodným rozčleněním vytvořit tři parkovací místa nikoli v zahradě, ale před zahradou. Celá tato vstupní část se stala okrasnou a vítací. Pozemek byl částečně nakloněn. Abychom mohli dům pohodlně obcházet, zbudovali jsme přemostění a díky těmto výškovým změnám jsme vytvořili dvouúrovňové plochy. Hlavní posezení je před dveřmi do kuchyně. Pocit na terase jsme zútulnili vyvýšeným květináčem a aquaduktem s tekoucí vodou a několika koi kapry. Úzkou uličkou lemovanou vícekmennými břízami se dostaneme do nejútulnějšího koutu této formální zahrady. Posezení s grilem je v jedné rovině s trávníkovou plochou určenou pro drobné sporty dětí. Bazén nebyl prioritou, tak jsme pro horké letní dny zvolili trvale přístupnou venkovní sprchu. Poslední dva schody dokončují a zároveň oddělují zbylé převýšení, které jsme zakončili zděným plotem s průzory do pole. Před každým z nich jsme vytvořili čtverec a osadili jej vzrostlým habrem.

zobrazit méně
slozka 2

Tato malá zahrada v satelitu, byla opravdovým potěšením. Velmi milá majitelka měla jedno přání za druhým, těšení se a sen. To miluju. Trochu trávy pro její malou dceru, místo pro grilování, zahradní domek, velkou terasu, velké kameny, květiny, ovocný strom, zeleninovou zahrádku, houpací síť, užívat si šumění vody a listů, vůně, odstínit se od sousedů a získat alespoň trochu soukromí pro čtení. Průhled z chodníkudo zahrady jsme zamezili vysokým štíhlým habrem, kolmými záhony s vyšší osadbou travin a soliterním kamenem. Zde jsme pracovali s každým centimetrem a proto byl chodník podél domu pouze 50cm široký. Terasa ohraničená gabiony navodila útulný prostor pro stůl se šesti židlemi. Za dům dál pokračovala úzkým chodníkem k zahradnímu domku a malému zeleninovému záhonu. A teď opravdový hřeb zahrady. Zahradu jsem rozdělil čedičovými kostkami se záhonem s levandulemi a zakončil ho kamennou skálou, ze které se dá krásně skákat do trávníku. Pod ní jsme zakopali nádobu s vodou pro cirkulaci a hned nám ze třech různě velkých koulí šuměla voda. Na fotorgafiích ještě nevidíme reálně dokončenou výšku gabonového koutu (čekalo se na povolení), ale trubky v ní zabetonované pro houpací sít jsou již viditelné. Ano to je on. Kout pro čtení. Obklopen vícekmennými břízami a korunou liriodendronu pro šum listů. Pocit soukromí není dán pouze účkovou zdí, ale i esíčkovým chodníkem ze šlapáků v jemné modelaci, zasypané drobným kačírkem, osazeným vysokými travinami. Záhon s levandulemi rozděluje zahradu na východní a západní. Západní vítr plní kout levandulovou vůní. Zbývá ovocný strom. Vysokokmennou chrupku jsme umístili do travnaté plochy. Koruna kryje vhled ze sousedního domu do koutu s houpací sítí. K odstínění se od sousedů jsme použily živý plot a proutí.

zobrazit méně
slozka 3

Odstínit se a získat soukromí. V podstatě se jednalo o jedno z nejdůležitějších přání. V požadavcích mimo jiné bylo navodit celoroční atmosféru dovolenkové destinace. Bazén, aby nebyl hned přístupný dětem, vířivku, gril, posezení v zimě i v létě, modelace, kameny, vzrostlé stromy. Nejprve jsme zbudovali ohraničení pro velkou vířivku a umožnili si tím závoz velkého objemu zeminy, abychom změnili sklon původní zahrady. Do této modelace jsme vysadili vzrostlé stromy a odstínili dům souseda. Metr a půl od hrany bazénu jsme postavili letní deseti klenbový altán. Je v něm integrovaná kuchyně s grilem, pohodlné sezení a sofa na spaní. Aby se altán mohl užívat i v zimě má krb a od kuchyně přes celý obývací prostor shrnovací skleněné tabule. Ty se postupně v ližinách přemístí na jedno místo. Zakrývací bazén umožňuje těšit se z nádherně teplé vody v jakémkoliv ročním období. Aby atmosféra byla autentická, zdobí roh a vstup do altánu palmy. Každá z nich má svůj temperovací drát omotaný okolo kmenu, aby přežila v našich podmínkách zimu.

zobrazit méně
slozka 4

Jedná se o naprosto mimořádnou zahradu, kterou na počátku nepředcházelo ani mnoho požadavků. Klíčovými slovy bylozachovat teakové zábradlí, modelace, jezero, petanque, bazén, čajovna, zahradní domek, prostor pro trampolínu, zeleninová zahrádka, a pracovat s doporučeními fengshui. Když jsem na nádherně udržovanou zahradu poprvé přišel vůbec jsem netušil, co mohu pro majitele udělat. A jak to tak je s mnoha projekty "čiňte nečiněním a konejte nekonáním". Naslouchám. Pokud nevím, zahrada si o to pokaždé řekne sama. Dostal jsem plnou důvěru a toto je výsledek. Součástí původní zahrady byl za plotem podmáčený, svažitý a rozlehlý pozemek. Ten jsme odvodnili a ornici přeskupili na deponii. Zahradu jsem uchopil jako park, kterým se chcete procházet a všechny cesty vám od cíle umožní pokračovat dál. Po celou dobu vás provází průhledy, scenérie, horizonty, můstky, potůčky, vodopády. Čajovnu jsem umístil do nejnižší části zahrady na poloostrov a tvarem jezera jsem ji obepnul tak, aby při výhledu zpět byli obklopeni vodou. Jezero bylo umístěno v dostatečné vzdálenosti od konce pozemku, abychom ještě za ním modelací navýšili horizont a osadili jej skupinou vzrostlých omorik. Prudký svah vlevo od čajovny, oproti pravé straně je bohatě osazen kameny s osadbou a tím se utváří dojem jezerního údolí. Ve střední části se zakopala trampolína a vedle ní umístil zahradní domek. Jeho součástí je zeleninová zahrádka a krytý bazén s kulatou terasou. Myšlenka vody v zahradě se uchopila jako přirozený mokřad, který vzlíná v jednom místě, pokračuje do dalšího, tam zmizí a v jiném se znovu objeví, aby potůčkem skončil v jezeře. Podmínka zachování teakového zábradlí se stala předností a pod jeho linií jsme zbudovali petanquové hřiště s posezením. Za tuto zakázku vděčím úžasnému manželskému páru. Jejich přístup k realizaci zahrady byl postupně velmi osobní a stal se tak společným dílem.

zobrazit méně